Spotkanie Kronikarzy Województwa Wielkopolskiego w Krajence

     Dnia 11 września 2010r. w Krajence, mieszczącej się w powiecie złotowskim odbył się FINAŁ XI Konkursu Kronik Strażackich Województwa Wielkopolskiego
     Organizatorem konkursu był Oddział Wojewódzki ZOSP RP w Poznaniu.
     W przeglądzie brało udział 55 kronik jednostek OSP z całego województwa wielkopolskiego, w tym także kronika OSP Bogdaj, prowadzona przez dh Danutę Zielezińską. Przybyli na to spotkanie kronikarze otrzymali pamiątkowy dyplom i książkę.

     Po części oficjalnej, wszyscy uczestnicy przejechali autokarem do Złotowa, gdzie zwiedzaliśmy Muzeum Regionalne Ziemi Złotowskiej.
     W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się przy remizie OSP Krajenka, gdzie mogliśmy zobaczyć jakim sprzętem dysponują tamtejsi druhowie.
     W samej Krajence zwiedziliśmy dwa kościoły: Kościół parafialny pw. św. Anny w Krajence który jest jednym z najcenniejszych zabytków w Wielkopolsce i dumą tamtejszych mieszkańców. Architektoniczny diament został zbudowany w XVIII w. na fundamentach i ocalałych murach warownego zamku, broniącego rubieży Polski, wznoszącym się na wzgórzu, nad brzegiem rzeki Głomia oraz Kościół pw. św. Mikołaja.
     Na zakończenie uczestnicy zostali zaproszeni na wspólny obiad.

Z jednostki OSP Bogdaj na spotkanie udali się:

dh Danuta Zielezińska
dh Jan Zieleziński
dh Tomasz Mundry
Łukasz Zieleziński